MIKROSyS consulting services
Zpět MIKROSyS Homepage > AKTUALITY

Ohlédnutí za rokem 2013

   Rok 2013 byl z našeho roku rokem úspěšným. I přes „šokovou terapii“ způsobenou zrušením ustanovení zákona o veřejné zakázce, která přivedla řadu firem k zrušení certifikátů ISO s cílem ušetřit finanční prostředky, jsme zaznamenali nárůst v počtu nových firem, které jsme připravili k certifikaci. 
  Nejvíce zrušených certifikátů bylo v segmentu malých stavebních firem. Pro nás nepříjemné, protože to je tradičně silná skupina našich klientů. Na druhé straně se však krystalizuje segment firem, které jednak chtějí být úspěšné a které spolupracují s velkými korporacemi nebo dodávají do západní Evropy, kde je certifikát ISO 9001 považován za standard. A zde jsme slavili úspěchy.
  Zvyšuje se i zájem o ISO normy, které prozatím byly na pokraji zájmu. Jde zejména o normy ISO 27001 – bezpečnost informací a ISO 26000 – společenská odpovědnost. Vyplývá z toho posun v myšlení managementu středních firem, které se zabývají nadstavbovými oblastmi a oblastí podnikatelských rizik.
  V roce 2013 jsme také realizovali projekty v oblasti implementace požadavků normy ČSN 1090 – Ocelové konstrukce, kde je certifikace podmínkou pro oprávnění vystavovat „CE“ – Prohlášení o shodě pro výrobky určené pro stavebnictví.

 
Společnost
  
Jméno a příjmení
  
Telefon
  
Email
  
Požadavek

Opiště kód obrázku: